Sarı Kantaron Yağı

Kantaron yağımızı; Toroslarda yetişmiş sarı kantaron ve sızma zeytin yağı ile hazırlıyoruz. Sarı kantaron otumuzu topladıktan sonra 2 saat içinde sızma zeytin yağı içerisine koyup, aylarca cam kavanozlarda bekletiyoruz. Bu şekilde kantaron özünü elde edebiliyoruz.

Yıllardır kendimiz için hazırladığımızı kantaron yağının şifasına inanıyor ve sizlerin de bu faydalı yağdan yararlanmasını istiyoruz. Kantaron otu yağımızı sarı kantarondan elde ediyor olmamıza rağmen, bitki öz suyunu bıraktıktan sonra kırmızı bir yağ ortaya çıkıyor. Torosların bu şifa kaynağı bitkisini sadece sızma zeytin yağı ile işliyor koruyucu madde kullanmadan üretiyoruz. Kantaron yağı 2-3 sene saklanabilir çünkü özelliğini korur, bozulmaz.

sarı kantaron yağıKantaron yağımızı toroslardan topladığımız kantaron otları ile hazırlıyoruz. İnsan yerleşkesinin bulunmadığı tertemiz yaylalarda yetişen şifa kaynağı bu bitkiyi toplar toplamaz sızma zeytin yağı içerisinde aylarca bekletiyoruz. Ancak bu şekilde bitkinin şifa sağlayacağını biliyor ve bu bilinçle davranıyoruz.

Koruyucu madde, raf ömrünü uzatacak, gösterişini arttıracak herhangi bir katkı kullanmıyoruz. Kendi evimizde nasıl üretmek istersek aynı şekilde titizlikle üretiyoruz. Keza bizde sizler için ürettiklerimizden faydalanıyor aynı deneyimi bizlerde yaşıyoruz.

www.kantaronyagi.gen.tr

Bir önceki yazımız olan Titan Jel İçeriği Nelerden Oluşuyor ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Updated: 10 Ekim 2017 — 00:13

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vejin Jel © 2017